Jak postupovat, když vám banka zamítne žádost o úvěr?

Banky jsou při schvalování žádostí velmi neúprosní, a tak se můžeme setkávat stále s větším množstvím zamítnutých žádostí. Jak v takovém případě postupovat?

Banky nejsou ke svým klientům vždy natolik vstřícní, jak by se od nich někdy očekávalo. To platí dvojnásob v případě, kdy se takový klient ocitne ve finanční tísni. Ztráta zaměstnání, nedostatečný příjem, příliš mnoho závazků…to vše může mít negativní vliv na konečný výsledek žádosti o úvěr. Není se tak čemu divit, že spousta lidí dává v poslední době místo bankovnímu sektoru přednost tomu nebankovnímu.

Jaký je nejčastější důvod k úvěru u Čechů?

Pokud pomine samotnou hypotéku a budeme se zaobírat pouze samotnými spotřebitelskými úvěry, tak na první místě je dle portálu Lundea vybavení domácnosti (25,5%). Druhé místo pak zastává refinancování předešlých úvěrů (23,6%), pak auto-moto (22,4%) a nakonec jiné s 16,9%. Další procentuální zastoupení již není natolik široké, abychom se jím museli zaobírat.

Vstřícnost nebankovních společností

Zamítnutá žádost o úvěr ještě nutně neznamená, že vám nikde jinde nepůjčí. Ba naopak. Nebankovní společnosti na takové žadatel mnohdy čekají s otevřenou náručí. Nebankovní půjčku ViaSMS je možné vyřídit hravě i z pohodlí domova. Jedná se o rychlou půjčku, jejíž schvalování netrvá déle než několik minut.

Tip na článek  Jak zajistit své finanční rezervy před ztrátou hodnoty?

Hlavně pro rizikové žadatele se půjčka od nebankovní společnosti stala mnohdy jedinou možností, jak si reálně půjčit potřebný obnos peněz. Rizikový žadatelé se mohou potýkat s negativním záznam v registrech, nízkým příjmem, což může v konečném důsledku ovlivnit jejich bonitu.

Krom spotřebitelských úvěrů je možné v nebankovním sektoru narazit i na hypoteční úvěry, lépe řečeno americké hypotéky. Pro lepší orientaci je dobré použít hypoteční kalkulačku, která vám do jisté mír výběr usnadní. Jedná se ale o jakousi půjčku se zástavou nemovitosti, přesně jako je tomu v bankách. V případě špatné platební morálky, může dojít k exekučnímu příkazu na nemovitost a následné dražbě dané nemovitosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..