Interior Design Bedroom D Mockup  - tungnguyen0905 / Pixabay

Moderní materiály, které by ve vaší ložnici rozhodně neměly chybět

Nezáleží na tom, jaký je náš věk – stále platí, že v ložnici trávíme opravdu velké množství času. Tak proč si ho maximálně nezpříjemnit kupříkladu prostřednictvím pohodlných textilních materiálů?

Ve hře už totiž rozhodně není jen bavlna nebo polyester, moderní ložní prádlo nabízí mnohem více možností. Nechte si od nás představit ty nejzajímavější a poznejte, co bude letošní sezónu v módě.

Mikrovlákno poslouží jako skvělý materiál všem milovníkům hygienicky čisté ložnice

Původně bylo mikrovlákno vynalezeno jako náhrada drahých materiálů. Úplně poprvé ho použili v Japonsku v podobě syntetického semiše. Od této doby však prodělalo značnou změnu a dnes může většinu svých konkurentů směle strčit do kapsy. Je totiž především dokonale prodyšné.

Skvěle přispívá k přirozené termoregulaci během spánku, takže se nezpotíte. A pokud přece jen ano, ihned veškerou přebytečnou vlhkost odvede pryč. Na omak je rovněž mikrovlákno velmi příjemné – připomíná jemný hebký kožíšek nebo spíše letní srst zvěře. Pyšní se i krásnými barvami, jež se téměř neopírají a snadnou údržbou. Textilie z mikrovlákna není nutné žehlit – samy rychle uschnou a nemačkají se. A v neposlední řadě jsou také vysoce hygienické – v mikrovláknu totiž nepřežijí žádní roztoči  ani bakterie.

Pozvěte si do ložnice plyšového medvídka

Nemáme samozřejmě na mysli vašeho společníka z dětství, ale další unikátní materiál pro ložní prádlo. Mikroplyš se stejně jako mikrovlákno vyrábí z polyesteru (prozradí vám to předpona mikro), oproti svému známějšímu bratříčkovi je však hřejivější a na omak hebčí. Jinak však nabídne totožné vlastnosti a nádavkem i luxusní vzhled. Neměl by tedy chybět ve spánkovém prostoru žádného milovníka hřejivého pohodlí.

A kde tyto unikátní materiály poptat? Široký výběr textilií nejenom pro ložnice naleznete v e-shopu Proloznici.cz. Vyberte si jednoduše podle svého gusta.

Bedroom Interior Design Kid Bedroom - huynguyenlambao / Pixabay
Moderní materiály, které by ve vaší ložnici rozhodně neměly chybět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..