Milling Milling Machine Cnc  - racestar450 / Pixabay

Pro přesné strojírenství jsou koncové měrky naprostou nezbytností – jak se v nich zorientovat?

Mohou být ocelové nebo keramické a k mání jsou jak v praktických sadách, tak i jednotlivě. A pro jaké příležitosti se hodí? S jejich výběrem vám poradíme v tomto článku.

Hledejte vždy měrky normované podle DIN 3650. Nabízejí vám dvě třídy přesnosti – 0 a 1 a poptat je lze do rozměru 1000 mm. Nejvíce možností nabízejí sady koncových měrek, přičemž ta největší může obsahovat i okolo 100 dílů. K mání jsou ale samozřejmě i mnohem menší.

Ocel nebo keramika? Záleží na frekvenci použití

Rozměry koncové měrky si stanovíte zcela podle svých potřeb, ale jak je to s materiálem? V zásadě platí, že hrozí-li ve vašem případě poškození měrky častým otěrem, udělá vám nejlepší službu ta keramická. Oproti oceli totiž nabízí v tomto směru až 10x větší odolnost. Cílíte-li naopak na nižší cenu (kupříkladu kvůli nutnosti nákupu velkého množství rozměrů), pak vám skvěle poslouží typy ocelové a tvrdokovové.

Náš tip: vždy chtějte výrobky vybavené kalibračním listem z akreditovaných laboratoří.

Tip na článek  Ideální dárek pro novomanžele - Svatební dukát

Kde si nechat poradit

Nevíte, kam pro tento specializovaný sortiment zamířit? Nechte si poradit od českých odborníků z firmy Michovský-TOOLS s.r.o. Jejich vlajkovou lodí jsou totiž především dílenská měřidla, zaměřená zejména na průmyslové a strojírenské využití.

Nákupem kalibrovaných produktů u profesionálů tak šetříte čas a zároveň máte jistotu, že dodaní pomocníci po všech stránkách vyhovují přísně nastaveným kritériím ohledně standardů vaší kvality. Vybírat lze z opravdu široké nabídky měřidel.

K mání jsou ta mikrometrická, ale také posuvná, dále pak třídotykové dutinoměry i výškoměry a samozřejmě i nezbytné kalibry. Spolehnout se můžete na tradiční a vysoce přesnou výrobu, díky níž všechna nabízená měřidla disponují prodlouženou životností. Navíc jsou vždy skladem a s rychlým dodáním. Z široké palety měřících rozsahů si vždy vyberete – a to za ty nejlepší ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..