Nízkoenergetické domy

Nízkoenergetické domy

Nízkoenergetické domy přichází do obliby stavebníků stále více. Zejména s nekončícím zdražováním základních energií se myšlenka na nízkoenergetickou stavbu začíná vyplácet již v prvopočátku a trend tohoto typu staveb strmě stoupá.

Značná úspora energií je navíc v nízkoenergetických domech trvalá. Díky jejich konstrukcím jsou nízkoenergetické domy dobrou cestou, jak řešit finanční krize, stoupající nároky na platbu domovních energií a také zajímavý způsob jak levně bydlet.

Jedním z nejznámějších značek nízkoenergetických domů je BARX. S touto značkou se nyní mohou seznámit například obyvatelé jižních Čech, kde probíhá výstavba pasivních domů v Českých Budějovicích.

Díky vyšší izolaci obvodového zdiva, základů a střechy, použitím trojskel v oknech , řízeným větráním vzduchu, tzv. rekuperací, se energetické ztráty stavby sníží na absolutní minimum. Výsledkem je pasivní bydlení stávající se trendem přítomnosti, ale především nutností budoucnosti. Tyto reality v Českých Budějovicích jsou nabízeny pod značkou MANE.