Ovládněte pravidla pokeru a staňte se opravdovým mistrem

Unsplash / Pixabay

Prapůvod karetní hry zvané poker je poměrně nejasný. Některé zdroje uvádí, že se první pokeroví hráči objevili v Číně zhruba před 900 lety našeho letopočtu, jiné zdroje naopak tvrdí, že prapůvod pokeru se ukrývá v perské hře As Nas, která se velké oblibě těšila zejména v 17. století. Ať tak či tak, poker – jako takový, patří mezi nejoblíbenější karetní hry současnosti, které vám mohou přinést nevídaný úspěch, ale i zajímavý finanční bonus. Základem všeho jsou ovšem perfektně ovládnutá pravidla pokeru. Kde je najdete? A existuje způsob, jak si je vyzkoušet v praxi?

Není poker, jako poker

Variant pokeru existuje v dnešní době nepřeberné množství. Zřejmě tou nejoblíbenější variantou však i nadále zůstává tradiční Texas Hold’em, který spatřil světlo světa na počátku 20. století ve městě Robston v americkém státě Texas. Prapůvodně se Texas Hold’em hrál pouze v jediném kasinu, až s rozhodnutím zakladatelů WSOP (World Series of Poker) se rozšířil do celého světa. Nutno podotknout, že ačkoli jednotlivé varianty pokeru vycházejí z jednotného základu, pravidla hraní se u nich znatelně liší. Proto je potřeba studovat taková poker pravidla, která odpovídají dané variantě i turnaji.

Tip na článek  Nekuřácká restaurace v Ostravě slibuje gastronomický zážitek

Pravidla pokeru, ale i veškeré informace na jednom místě

Na internetu můžete najít nespočet nejrůznějších stránek popisující pravidla pokeru. Chcete-li mít ale jistotu jejich bezchybné správnosti, pak sázejte na oficiální zdroje, mezi něž patří třeba také stránka Pokerman.cz. Nejen, že zde naleznete samotná pravidla a spoustu informací z pokerového světa, také si zde můžete stáhnout bezplatný software, prostřednictvím kterého si vyzkoušíte pravidla pokeru v praxi. Pokud vás hra chytne, můžete se přihlásit do některého z online pokerových turnajů, které později vyměníte za turnaje v hernách a kasinech. Pronikněte do magického světa pokerových velikánů, nastudujte pravidla, vyzkoušejte si, jak vypadá takový poker v reálu, a zapište se do pokerové historie zlatým písmem!