Construction Construction Worker

Plánuje postavit dům? Stavba svépomocí je řešení pro odvážné

Chystáte se na pořízení nové nemovitosti podle vašich představ, ale trápí vás nedostatek financí? Rozhodně nevěšte hlavu. v současné době se můžete stát hrdým majitelem domu i s poměrně malým rozpočtem. Je lepší postavit si dům sám, nebo svěřit celou věc odborníkům?

Rychle nebo levně?

Většina lidí má pocit, že stavba nemovitosti buď může být levná, nebo rychlá. Co když ale potřebujete bydlet co nejdříve a za co nejméně peněz? Ani toto není sen vytržený z reality. Jen si dejte pozor, aby rychlost a výhodná cena nebyly na úkor kvality.

Jaké jsou tedy vaše možnosti?

Stavby na klíč

Řešení, které přináší nejméně starostí. Z katalogu si vyberete dům, který pro vás specializovaná firma naprosto kompletně postaví. Po předání klíčů můžete ihned začít bydlet. Stavba může vyjít výhodně, pokud se vám podaří strefit se do nějaké zajímavé akce. Pokud ne, jde spíš o dražší řešení. Obrovskou výhodou je ovšem to, že stavební firma poskytuje na všechny práce záruku.

Cranes Build Site Construction
analogicus / Pixabay

Hrubá stavba

Kompromis mezi stavbou na klíč a stavbou vlastními silami. Stavební firma pro vás zajistí stavbu základů, nosných stěn, příček, střechy a krovu. Zbytek je na vás. Vhodné řešení, pokud se necítíte na to, vzít na svá bedra odpovědnost za celou stavbu, ale přesto si rádi detaily doladíte sami. Při dokončovacích pracích můžete ušetřit poměrně zajímavou částku.

Tip na článek  Jak zajistit, aby měl všechny skladované materiály vždy tu nejvyšší jakost

Stavba svépomocí je řešení pro odvážné

Díky tomu, že budete operativně volit materiál a řemeslníky, a navíc si velkou část práce obstaráte vlastníma rukama, jde o poměrně levné řešení. Připravte se ale na to, že vás to bude stát mnoho psychických i fyzických sil. Pozor, stavba se také může protáhnout o měsíce nebo roky.

Montované stavby

Montovaný dům můžete mít postavenou za pár týdnů a za velice výhodnou cenu. Pokud navíc jako materiál zvolíte dřevo, které je skvělý izolant, získáte výhodu navíc. Díky přirozenému zateplení můžete ušetřit velkou část provozních nákladů domu.

Road Construction
Montovaný dům můžete mít postavenou za pár týdnů