Poradíme, jak si vybrat správný plot pro oplocení pozemku

Chcete vyměnit provizorní oplocení domu ze stavby za nové? Možná jste již zjistili, že to není tak lehké, jak jste si z počátku mysleli. Musíte si uvědomit, jak velký pozemek se chystáte oplocovat a spočítat si, na kolik vás to vlastně může vyjít. Kromě toho také musíte zvážit, v jakém domě žijete a vybrat plot, který bude s domem perfektně ladit. Při správné volbě se stane plot s celým domem a zahradou jedním dokonalým celkem.

Plot zkrátka nesmí u domu chybět – odděluje váš majetek od okolí, ochraňuje vás. Díky plotu se nemusíte bát o své děti, když si hrají na zahradě. Pokud máte psa, nemusí být přivázaný na řetězu, aby neutekl. A v noci si můžete užívat nerušený spánek. Plot drží nezvané návštěvy v uctivé vzdálenosti. Zkrátka výběr kvalitního plotu je opravdu důležitý.

Kvalitní oplocení je základ

Bydlíte v klasickém domě na relativně malé parcele? Nejlepší variantou je průhledný plot z pletiva. Tato varianta je velmi oblíbená – při neprůhledném plotu byste se mohli cítit stísněně. Jenže každá mince má dvě strany a tak někomu může vadit, že všichni vidí k vám na zahradu. To je však už pouze na vás. Spolehněte se na plotové systémy a ohraničte si svůj pozemek raz dva. Jedná se většinou o panely, které se připevní na plotové sloupky. Panely i sloupky jsou k sehnání v mnoha barevných variantách a je možné je i kombinovat.

Poradíme, jak si vybrat správný plot pro oplocení pozemku
Poradíme, jak si vybrat správný plot pro oplocení pozemku

Pokud máte rozsáhlejší zahradu, oplocování tímto způsobem by mohlo být značně nákladné a namáhavé. Proto vám můžete doporučit svařované pletivo, které zaručuje vysokou pevnost a přitom lehkou instalaci. Jediné co potřebujete je pletivo, plotové sloupky a úchyty na pletivo. Stavba je opravdu jednoduchá a zvládne ji i naprostý laik.

Tip na článek  Jak zajistit, aby měl všechny skladované materiály vždy tu nejvyšší jakost

Samotné pletivo však není zrovna nejoblíbenější. Proto se dnes využívá nejrůznějších kombinací. Tam, kde chcete mít soukromí vybudujete neprůhledný plot a o zbytek se postará pletivo. Nejčastěji se staví pevný plot směrem k silnici či chodníku. Kombinování plotů záleží pouze na vás. Je ovšem důležité mít neustále na paměti, že zděný či dřevěný plot stojí více peněz, práce i následné údržby. Mezi další možnosti je obehnat celý plot pletivem a na místech, kde chcete mít soukromí si vysázet okrasné stromy či vybudovat klasický živý plot – ovšem i tato varianta znamená údržbu, v tomto případě zalévání a zastřihávání.

Vlastní voliéra během okamžiku

Jste milovníci zvěře a chováte doma například papoušky či andulky? Dopřejte jim trochu více prostoru, než mají v běžné kleci. Zaručeně by se rádi také trochu proletěli. Navštivte nás a pořiďte si pletivo na voliéry a vybudujte jim větší domov, než jim poskytuje současná klec. Ale dávejte pozor při výběru. Existuje několik druhů pletiva a například velký papoušek by mohl slabší pletivo pro andulky snadno přecvaknout.