Předokenní rolety – luxus za dostupnou cenu

Sháníte efektivní zastínění oken? Bydlíte u rušné silnice a rádi byste měli doma klid? Pořiďte si předokenní rolety, které nabízí plno výhod!

Předokenní rolety jsou velmi vyhledávané. Jedná se nejen o efektivní zastínění na noc, kdy dovnitř nebudou svítit pouliční lampy, nebo pokud míváte noční směny, tak se i ve dne můžete v klidu a ve tmě vyspat. Předokenní rolety jsou výborné i jako ochrana před nechtěnými návštěvníky, protože je nelze nadzvednou zvenčí a ovládat je lze pouze pohonem. Navíc jsou velmi oceňovány i v zimním období, protože díky jejich používání zabráníte únikům tepla přes okna. Je to totiž další vrstva před okna a vy tak během zimní topné sezóny můžete ušetřit nemalé finanční prostředky.

Společnost Univers se na předokenní rolety, pohony a jejich řízení specializuje již řadu let. Za tuto dobu nasbírali odborníci ze společnosti mnoho cenných zkušeností a praxe, díky nimž jsou vám schopni dodat to nejlepší řešení. Předokenní rolety jsou schopni dodat přesně podle požadavků zákazníka a to jak v různých rozměrech, tak i v různém provedení například pro nesymetrická okna. V případě atypických oken – obloukových či trojúhelníkových – jsou rolety instalovány například do spodní části okna. Řešení v podobě předokenních rolet jsou využívána i pro zimní zahrady.

Předokenní rolety lze zabudovat jak do novostaveb, tak i do stávajících budov. V případě novostaveb jsou rolety zabudovávány již do překladů. Ideální jsou překlady Heluz, které byly vyvinuty jako nosné překlady již s prostorem pro navíjení rolet. Do těchto překladů, které jsou vyráběny v různých šířkách, lze rolety nainstalovat i kdykoliv po dokončení stavby. Stačí tyto překlady osadit nad potřebný otvor. Ani pokud již máte postaveno, tak si nemusíte zoufat, protože předokenní rolety lze nainstalovat i v případě rekonstrukce stávajícího bydlení. Způsobů instalace je několik, nejvíce využíváno je namontování do výklenku nebo na fasádu. Podle vzhledu domu či typu oken si můžete vybrat to nejvhodnější řešení, které vám bude plně vyhovovat. Velmi oblíbené jsou i venkovní rolety s integrovanou sítí proti hmyzu. Ta je zabudována již v roletové schránce. Síť proti hmyzu vás především v letní sezóně ochrání proti útokům nežádoucího hmyzu. Vyrobená je z pogumované tkaniny skelných vláken a lze ji ovládat buď zároveň s předokenní roletou nebo samostatně. Péřová hřídel a dva úchyty zajistí, že síť bude neustále napnuta. Pokud chcete vědět, kolik vás to bude stát, vyžádejte si předokenní rolety ceník. Různá řešení jsou totiž rozdílně finančně náročná.

Různé je i ovládání. Dle vašich požadavků vám bude dodáno bud klasické drátové řešení, kdy je potřeba zajistit propojení mezi spínačem či řídící jednotkou a pohonem. Naopak bezdrátové řešení vyžaduje pouze přívod síťového napětí k pohonu a ovladače jsou již napájeny z baterií. Bezdrátové předokenní rolety jsou ovládány díky technologii Radio Technology Somfy a jedná se o technologii 21. století.

Pokud jste se rozhodli, že si pořídíte předokenní rolety, pak vám můžeme jen gratulovat. Jedná se totiž nejen o efektivní zastínění v případě potřeby, které je možné buď úplné nebo částečné, kdy díky pootevřeným větracím průduchám proniká mírné světlo zvenčí. Jedná se o oblíbené řešení, pokud bydlíte u rušné silnice, protože předokenní rolety vám zajistí menší prostupnost hluku do místnosti. Jsou vhodným řešením i proti zlodějům, protože se jim jen tak nepodaří proniknout dovnitř. Výhod je opravdu mnoho, tak není důvod, proč byste neměli předokenní rolety nevyužít!