Dishwasher Kitchen Utensils Washing  - PhotoMIX-Company / Pixabay

Profesionální myčka na nádobí se od té obyčejné značně liší – chybu jejím nákupem neuděláte

Pracujete v gastronomii a přemýšlíte, jak si co nejvíce usnadnit proces vaření a zároveň maximalizovat využitelnost vaší kuchyně? Pak přestaňte svými zaměstnanci plýtvat na podřadné práce a místo toho je vybavte těmi správnými technologickými pomocníky, kteří jim se všemi nenáviděnými údržbovými úkony skvěle pomohou.

Základním pomocníkem v kuchyni by se tak rozhodně měla stát myčka nádobí. Ke kvalitnímu vaření, používajícímu základy z masa a zeleniny, případně bazírujícímu na nejrůznějších gurmetských finesách (od sýrových chipsů až po ganáž), je spotřeba pánví, hrnců, talířů a skla skutečně obrovská a je jasné, že jen jedny ruce jejich vyčištění k dokonalosti zastat nemohou.

Myčky pro gastro použití se liší

Pokud si však myslíte, že vám pro tento úkol bude stačit běžná nebo vestavná myčka z nejbližšího elektroobchodu, pak se mýlíte. Pokud to s podnikáním v gastronomii myslíte opravdu vážně, měla by vám dělat společnici výhradně gastro myčka. A jak se liší od svých běžných souputnic?

Především ve svém provedení. Bývá větší, než běžné myčky do kuchyně. A aby také ne, když do svých útrob musí naskládat mnohem větší množství nádobí. Nic z toho by se však rozhodně nemělo projevit na efektivitě mytí. Naopak. Dobře řešená profesionální myčka nádobí ho umyje leckdy až neuvěřitelné množství, a to při stále stejné kvalitě.

Od toho se samozřejmě odvíjí i její životnost. Zatímco v běžné domácnost je myčka uvedena do provozu nanejvýš jedenkrát denně (a leckdy ani to ne), v profesionální kuchyni je tento spotřebič opravdu neustále v permanenci. Zásoby hrnců, talířů a skla totiž nejsou nekonečné a ruční odmývání zabírá příliš mnoho času i lidských sil.

Programy si můžete nastavit zcela podle sebe

Každá profi kuchyně je navíc opravdu specifická. Zatímco někde doslova bazírují na pečeném mase a obdobných specialitách  a jejich spotřeba černého nádobí je přímo neuvěřitelná, jinde dělá větší problém dostatečná zásoba dezertních talířků, miniaturních omáčníků a další drobotiny, používané především v degustační kuchyni.

Tip na článek  Microsoft Office 365: Jak přesně funguje a komu se vyplatí do něj investovat?

Ty nelepší myčky proto umožňují nejenom opravdu širokou volbu programů, ale také možnost přizpůsobení všeho jak ocelku. Snadno si tak nastavíte čas i intenzitu mytí přesně tak, jak potřebujete. A nesmíme zapomenout ani na to, že existují i myčky specializované. Můžete si tak pořídit klidně model určený přímo na černé nádobí anebo naopak ten na sklo, či všechny dostupné produkty kombinovat přesně podle preferencí vaší kuchyně.

A mezi vychytávkami nechybí kupříkladu ani populární modely s automatickým posunem a další šikovné tipy.

S profi myčkami opravdu ošetříte

Ale to stále ještě není všechno. Pokud si tohoto pomocníka do kuchyně opatříte, nemusíte se bát vysokých účtů za elektřinu ani na vodu. Ti nejlepší výrobci, mezi které patří například Winterhalter a Classeq, se zaměřují i na maximální efektivitu a tím i úsporu provozu takových myček. A dodají vám je přesně v takovém provedení, jaké potřebujete. Myčky je tak možné získat kupříkladu  i v podstolové nebo tzv. průchozí verzi, což vám jejich používání ještě usnadní.

A kde si je pořídit? Na dodávku tohoto specifického zboží se v ČR specializuje e-shop Rational shop. Najdete tu kromě myček i vše pro chlazení a mražení (chladící a mrazíci stoly, chladicí a mrazicí skříně či staření masa), varné technologie (konvektomaty, indukční sporáky apod.), myčky nádobí i nejrůznější gastro příslušenství a servisní díly. A pomohou vám tu i s výběrem vhodných přístrojů právě do vaší kuchyně. Více se dozvíte na Rational-shop.cz.

Dishes Dishwasher Kitchen  - congerdesign / Pixabay
Profesionální myčka na nádobí se od té obyčejné značně liší – chybu jejím nákupem neuděláte