Car Accident Car Wreck Car Crash  - mohamed_hassan / Pixabay

Jak ušetřit na povinném ručení

Povinné ručení musí mít každý vlastník přihlášeného motorového vozidla. Jedná se o povinné pojištění ze zákona, které chrání oběti dopravních nehod především tím, že získají opravení svého vozidla a to za peníze toho, kdo dopravní nehodu zavinil.

Povinné ručení je, jak již je zřejmé z názvu, povinné ze zákona. Jedná se o typ pojištění, které musí mít každý vlastník motorového vozidla. Kupujete-li i ojeté motorové vozidlo, tak po vás budou chtít potvrzení o zaplacení pojistky, čímž se jistí prodávající, že nevznikne škoda. Pokud povinné pojištění nemáte zaplacené, tak je možné, že po vás bude vymáháno, protože registr vozidel pozná i to, které vozidlo je chráněno a které nikoliv. Ničemu se tak nevyhnete a i když by vás nestavěli policisté, tak budete vyzváni k tomu, abyste ručení zaplatili.

Víte, co znamenají pojmy bonus a malus

V rámci povinného ručení je možné si sjednat i bonus/malus – jedná se o bonusy povinného ručení, které vznikají, pokud nenabouráte v předcházejícím období jiné motorové vozidlo. Bonus/malus možné si přenášet i mezi pojišťovnami, protože vesměs každá pojišťovna, která poskytuje levné povinné ručení, tak tuto možnost nabízí.

Tip na článek  Nepodceňujte STK, auto je třeba dobře připravit

Získat to nejvýhodnější povinné ručení není těžké

Nevíte-li, kde získat levné povinné ručení, pak nejlepší variantou je porovnání, kde díky jednoduché kalkulačce zjistíte, která pojišťovna nabízí levné povinné ručení, které vás osloví. Ano jedná se sice o povinné pojištění, ale i zde jsou k dispozici různé varianty a to například pro případ sjednání velké dopravní nehody, nebo některé pojišťovny nabízí i další služby navíc, které ochrání vaše vozidlo, nikoliv vozidlo poškozeného. Variabilita i povinného ručení je opravdu velká, tak je dobré zvážit, které povinné ručení si vyberete.

Vybírejte pečlivě, protože dobré povinné ručení se vám odvděčí nejen dobrou cenou, ale i nadstandardními službami, které byste jinde nemuseli získat.

Transport Traffic Automobile - blende12 / Pixabay
Jak ušetřit na povinném ručení