Proteinová dieta

Pomalu se blíží léto a vy začínáte přemýšlet, jak shodit kilogramy nabrané během zimy? Snažili jste si upravit jídelníček, začali jste cvičit, ale stále nevidíte žádné účinky? Vyzkoušejte proteinovou dietu, která se nejen v Americe těší velké oblibě.

Proteinová dieta či jinak řečeno bílkovinná dieta vám zajistí rychlé a účinné zhubnutí. Její výsledky byly prověřeny jak v USA, odkud pochází, tak i u mnoha spokojených zákazníků, kteří poskytli své příběhy a můžete se jimi inspirovat. Proteinová dieta je založena na přijímání vysokého množství kvalitních bílkovin na úkor sacharidů. Zároveň se zvýší příjem zeleniny a vynechávají se sacharidy. Tělo na vysoký příjem bílkovin reaguje tak, že se začnou primárně spalovat zásobní tuky, aniž by se spalovala i svalová hmota, která zůstává zachována.

Proteinová dieta sestává ze tří postupných kroků. Každý krok má svá specifika a všechny kroky vedou k tomu, abychom nejprve zhubli a poté své tělo naučili, aby si tuto optimální váhu udrželo a nedošlo tak k neoblíbenému JO-JO efektu. Proteinová dieta je založena na vysokém příjmu bílkovin a zároveň vynechání sacharidů. Hlavním zdrojem energie se tak stane zásobní tuk, kterého se každý chce zbavit. Tento proces se nazývá ketóza a vytváří se během ní tzv. ketolátky, které tlumí pocit hladu a pomáhají navozovat dobrou náladu a životní energii. Někteří jedinci zažívají doslova euforické stavy, což je jednou z hlavních výhod proteinové diety. Uživatelé tak nejsou zbytečně podrážděni a celkově je dieta dobře snášena. Samozřejmostí je dodržování každodenního pitného režimu. K dispozici máte i výživového poradce, který s vámi probere veškeré aspekty a pomůže vám sestavit ideální jídelníček.