Road trip po Francii a místa, která neminout

Takzvané road tripy čili dovolené v autě se staly hitem posledních let. A nelze se tomu divit. Člověk není nijak limitován, nemusí se dokonce starat ani o to, kde zrovna přespí. Vestavba do auta je jeho nejlepším parťákem a svět místem, které může naprosto svévolně poznávat. Je mylné se domnívat, že musíte zůstávat pouze v Česku, vyrazit můžete i do zahraničí. Třeba taková Francie doslova prosí o to, abyste ji konečně poznali.

Vinice v Bordeaux

Vyjmenovat bychom mohli opravdu mnoho míst, která stojí za navštívení a která jsou pro Francii naprosto typická. Jednou z položek na seznamu jsou bezesporu vinice v Bordeaux, které patří k vůbec nejznámějším vinařským oblastem na světě. Už od pohledu si zamilujete řádky vinné révy, které zdobí nádherné scenérie a které jsou potěchou oku každému člověku.

A když se těmito vinicemi budete probírat, narazíte na jednotlivá vinařství, kde vás pohostí lahodným vínem i drobným občerstvením.

Tip na článek  Cestování obytným vozem po Evropě

Provence a zdejší nádherný přírodní park

U přírody ještě chvilku zůstaňme, i když je pravdou, že nyní se přesuneme k trochu jiné scenérii. Pokud se budete pohybovat v okolí Provence, za navštívení stojí zdejší přírodní park a zároveň také kaňon Du Verdon. Jedná se o kaňon vyhloubený stejnojmennou říčkou, který je v obklopení nádherného přírodního zátiší i krásných výhledů.

Pokud patříte k fyzicky zdatnějším jedincům, nabízí se i celodenní průchod kaňonem. Při nich vás potěší romantické výhledy z řady vyhlídkových míst.

Saint-Malo v Bretani až tají dech

Nesmíme zapomenout ani na Saint-Malo v Bretani, což je přístavní město považované za klenot Smaragdového pobřeží. Jedná se o město námořníků a objevitelů, také korzárů, které je obklopeno vysokými hradbami a střechami nejrůznějších domů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..