S Last minute zájezdy ušetříte

Doba dovolených už se blíží a vy ještě nemáte vybráno? Že čekáte na poslední chvíli? Nejste jediní! Dovolená last minute je velmi oblíbená!

Pokud si vybíráte dovolenou a chcete za ní zaplatit méně peněz, tak máte prakticky dvě možnosti. Buď si dovolenou koupit s dostatečných předstihem na tzv. first minute. Má to své výhody v tom, že nabídka je široká a nestane se vám, že by někde měli už vyprodáno. Zároveň však musíte počítat s tím, že máte dopředu pevně stanovenou dovolenou a pokud se vám do té doby něco stane, či nastane nějaká nenadálá situace, tak je pak potřeba to řešit.

Oblíbenější variantou jsou zájezdy last minute. Jedná se o zájezdy na poslední chvílí. Cestovní kanceláře, pokud zájezd není již vyprodán, tak se snaží maximálně vyplnit kapacity, aby i za cenu nákladů, udali veškerá místa. Ceny se tak výrazně snižují i o tisíce a vy tak můžete koupit last minute opravdu výhodně. Last minute dovolená se hodí především pro ty, kteří nejsou vázáni si dopředu zamluvit v práci dovolenou a mohou odjet kdykoliv.

Většinou se jedná o zájezd již za pár dní, čili si jen stihnete zabalit a třeba i druhý den letíte. Ti, kteří nemají možnost si vzít kdykoliv dovolenou mohou této možnosti také využít, avšak musí volit přesný termín, který ne vždy odpovídá a to i jejich finančním představám – jednoduše musí brát, co je. Toto je i jedno z mála úskalí pro last minute zájezdy. Nějaká dovolená se vám zalíbí a než se stihnete s někým domluvit, může být pryč.

Některé cestovní kanceláře vám zájezd i předběžně zarezervují, ale pouze na stanovenou dobu, po které zájezd buď uvolní pro další zájemce, nebo budou požadovat, abyste jej zaplatili. Avšak i přes některá úskalí je last minute dovolená velmi oblíbená a za dobru cenu si užijete hodně zábavy.