Virtuální desktop

Jste neustále v pohybu a potřebujete mít kdykoliv přístup k vašim datům? Nechcete sebou na cesty tahat notebook, když máte chytrý telefon? Vyzkoušejte službu Mobilní kancelář!

Služba mobilní kancelář je vhodná především pro menší firmy a živnostníky, kteří nechtějí investovat peníze do drahého hardwaru. Řešení je jednoduché – pořiďte si virtuální desktop. Veškerá data tak budete mít kdykoliv k dispozici, protože váš nový virtuální server vám bude kdykoliv k dispozici. Nemusíte sebou brát ani notebook se všemi uloženými citlivými daty a data bude mít k dispozici kdokoliv, je bude aktuálně potřebovat. Virtuální server běží na platformě MS Windows. Windows virtual PC je hodně využíván například pro obchodování na burze nebo třeba k vedení účetního softwaru. Virtuální server je neustále připojen k internetu, takže se hodí i pro aplikace, které vyžadují nepřetržitý přístup. Data jsou pravidelně zálohována, takže se nemůže stát, že byste o ně přišli.

Mobilní kancelář nabízí nejen virtuální PC s operačním systémem Windows, ale i s mnoha již přeinstalovanými aplikacemi. Jedná se například o sadu LibreOffice (kancelářské aplikace), Windows Live Essentials (balíček pro pohodlnou komunikaci), 7-Zip (velmi oblíbený archivační program), Evernote (nástroj pro poznámky a jejich organizaci) či webový prohlížeč Firefox. K dispozici máte i za zvýhodněné ceny volitelný software, kde například se slevou získáte ekonomický software Pohoda nebo MS Office Standard.

Získáním vlastní mobilní kanceláře se vyhnete zřizovacím poplatkům za hardware či software, pouze dle zvolené varianty platíte měsíční pronájem. Nemusíte se o nic starat a vše vám bude šlapat jako hodinky. Data budete mít k dispozici, kdykoliv budete potřebovat do nich třeba jen nahlédnout. Virtuální kancelář si určitě oblíbíte, protože již se vám nikdy nestane, že byste něco před obchodní schůzkou nevěděli, protože byste to třeba měli uložené pouze na pracovním PC v kanceláři.