Bottles Food Gallon Inside Light  - Pexels / Pixabay

Víte, na co se zaměřit při výběru lednice?

Jde o spotřebič, bez kterého si fungování domácnosti ani neumíme představit. Ovšem i když máme tendenci vybírat si ho zejména podle jeho velikosti, tak jednoduché to ve skutečnosti není. Naopak.

V úvahu musíte vzít i mnohé další faktory. Například to, zda by mělo jít o lednici samostatnou, nebo zda se poohlédnete po modelech s mrazáky. A na co dalšího ještě myslet?

Kam svou novou lednici umístíte?

Ano, velmi pravděpodobně to bude v kuchyni – tím ovšem jednoduché volby končí. Pokud si pořídíte větší model, nebudete ho muset „napasovat“ až příliš blízko ke stěně, kde by se snadno přehříval? Také připomínáme, že by nikdy neměla stát blízkosti okna a vůbec všude tam, kde by na ni mohlo negativně působit sluneční světlo. A co dvířka? Máte dost místa na ta dvoukřídlá nebo se musíte spokojit s klasikou?

Vestavná vs. volně stojící – vítěz není vždy jasný

Zabudované spotřebiče jsou dnes velmi moderní a především praktické. Nikde nepřekáží (a to ani esteticky) a vždy k nim máte snadný přístup. Mohlo by se tedy zdát, že jde jen o věc zvyklosti  a vkusu. Ale není tomu tak. Pamatujte na to, že vestavné lednice v sobě jen málokdy obsahují mrazák (ten si budete muset pořídit zvlášť) a jejich cena bývá o 10-15 % vyšší.

Tip na článek  Trendy obývací stěny

Jakým vychytávkám dát přednost?

Ovšem vaše lednice nemusí sloužit zdaleka jen pro obyčejné uchovávání potravin. Může v sobě mít totiž zabudovánu celou řadu užitečných pomocníků. Pijete rádi víno? Pak chtějte vinotéku, v níž bude vždy ideální teplota. Americké ledničky vás pak mohou okouzlit výrobníkem ledové tříště, s nímž si dokonalé osvěžení k bazénu nebo na terasu vykouzlíte doslova za pár vteřin.

A hodit se mohou i některé užitečné zóny. Existuje kupříkladu ta, specializovaná na maso a zeleninu, program bránící přenosu pachů, samoodmrazování, nastavení pro delší trvanlivost fresh potravin apod. Můžete si tak vybrat přesně takové, jaké vám budou vyhovovat.

Kitchen Apartment Home Interior - shadowfirearts / Pixabay
shadowfirearts / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..