Vybíráte nový koberec? Poradíme, jak na to!

Vybíráte nový koberec? Poradíme, jak na to!

Vybíráte nový koberec? Poradíme, jak na to!
drvce1 / Pixabay

Koberce jsou oblíbené hned z několika důvodů. Interiéru dodají osobitý ráz, zútulní jej a ještě jsou příjemné na dotek. V dnešní době máte nespočet možností, jak a kde takový koberec vybrat a pořídit. Na co se ale při výběru zaměřit tak, aby vám koberec sloužil po mnoho dlouhých let? To vám poradíme na následujících řádcích!

Materiál je základ

Jedním ze základních parametrů, kterým se vyplatí při výběru věnovat nemalou pozornost, je jistě materiál koberce. Dnes již můžete pořídit moderní koberce z přírodních vláken, a to z vlny, bavlny, či přírodního hedvábí. Tyto koberce vynikají svými izolačními vlastnostmi, jsou velmi příjemné na dotek a také je jejich výhodou dlouhá životnost. Kromě toho se zvládnou poměrně rychle regenerovat po zatížení a případné skvrny z nich lze jednoduše odstranit. Všechny tyto výhody jsou ale pochopitelně vykoupeny jednou nevýhodou, kterou představuje vyšší cena.

Levnější varianta moderních koberců

Ať už sháníte koberec z přírodních materiálů, který má pokrýt plochu celého pokoje, anebo vás zaujaly moderní kusové koberce, pokud vás odradila jejich vysoká cena, nabízí se jako vhodná a cenově dostupná alternativa koberec z umělého vlákna. Takový koberec může být vyroben z polyamidu, polyesteru, polypropylenu nebo polyakrylu. Nízká cena ovšem upozorňuje na kratší životnost a náročnou údržbu. Nevýhodou je také náchylnost na poškození vlákna v místech, kde koberec bývá více zatěžován.

Tip na článek  Ploché střechy a jejich rekonstrukce – minimalizujte škody

Na koberci nešetřete

Z výše uvedeného tudíž vyplývá, že při výběru koberce a jeho následné koupi byste se rozhodně neměli rozhodovat pouze na základě ceny. Ačkoli vás může nízká cena lákat, dřív nebo později budete levnější koberec měnit za jeho nákladnější variantu.

Sháníte-li kvalitní a moderní kusové koberce, navštivte e-shop www.buchara.cz a prohlédněte si obsáhlou nabídku.