Build A House House For Sale  - TierraMallorca / Pixabay

Vyklizení bytu. Jak se zbavit starého nábytku s co nejmenšími starostmi?

Dnes není zejména pro mladé páry vůbec snadné získat svůj první byt. A pokud se jim to přece jenom podaří, obvykle se musí uchýlit k různým kompromisům. Leckdy je například třeba byt po starých nájemnících vyklidit. A jak to udělat tak, aby šlo o proces co nejjednodušší?

Pokud se rozhodnete z jakýchkoliv důvodů zbavit starého nábytku, pak musíte vědět, že tento proces  nebude právě jednoduchý. Existují však postupy, která vám dovolí si ho maximálně zjednodušit. A nezáleží na tom, zda kupříkladu vyklízíte byty k pronájmu České Budějovice nebo se zkrátka a dobře chcete jen zbavit kousků, jež ve vaší osobní domácnosti už dosloužily.

Nejjednodušší je sázka na profíky

Nechcete se v tomto ohledu nijak zatěžovat? Pak jednoduše vsaďte na odborné služby, které se likvidací a odvozem  starých věcí zabývají. Poradí si s pozůstalostmi i dalšími obtížnými projekty. Ovšem mají jednu nevýhodu – musíte jim zaplatit. A vždy je rozhodně lepší a samozřejmě i logičtější zbavit se starého odpadu byť alespoň s minimálním ziskem, nebo ne? Ovšem pokud toho chcete dosáhnout, musíte se uchýlit k mnohem nápaditějším a kreativnějším způsobům.

Svůj starý nábytek nejdříve pořádně proberte

Nejprve je třeba vše, co chcete vyhodit, pečlivě roztřídit do dvou skupin. První skupina zahrnuje ty položky, které nelze obnovit, a při jejichž nabízení komukoliv byste se jednoduše museli stydět. Jde-li o masiv či podobné materiály, pak je samozřejmě možné nabídnout takový nábytek k rekonstrukci. Ale textilní a čalouněný nábytek bude zkrátka a dobře nutné zlikvidovat.

Pokud se v blízkosti nachází sběrný dvůr, pak máte vyhráno a všechny větší i menší předměty sem můžete jednoduše odvézt. O všem na odběru těch opravdu velkých, jako je například skříň nebo pohovka, se raději předem domluvte. Pokud nezvládnete jejich odvoz vlastními silami, budete si muset na pomoc chtě nechtě zavolat odborníky.

Ti je přímo u vás doma rozeberou a odnesou na městskou skládku. Počítejte ovšem s tím, že služby demontáže a odvozu takového nábytku vás samozřejmě vyjdou na nemalou částku. Je to však lepší, než kdybyste riskovali pokutu za vytvoření nelegální skládky kupříkladu v lese. A co si počít s tou druhou skupinou?

Tip na článek  Rekonstruujete a demolujete zároveň? Fungujte v takzvaném eko režimu a ušetřete

Jak na prodej starého nábytku

Tu se můžete pokusit nabídnout k prodeji a získat tak přece jen nějaké peníze zpět. Pokud chcete za svůj nábytek získat co nejvíce, nechte ho renovovat. Všeobecně kupříkladu platí, že nové čalounění  změní třeba zanedbaný vzhled křesel, sedacích souprav nebo židlí k nepoznání.

Jakýkoliv nábytek pak lze prodat prostřednictvím bezplatných či placených reklamních inzercí v tisku nebo na internetu. Zaměřte se na to, aby byl k mání za dostupnou cenu. Na těchto serverech a kanálech se totiž většinou pohybují méně majetné rodiny s nízkými příjmy, studenti a další. Navíc pokud chcete, aby prodej proběhl rychle a zbavil vás tak jakýchkoliv starostí, musíte myslet na to, že všechny ceny musí být zcela reálné.

Zeptejte se proto sami sebe, zda byste za nabízenou cenovku chtěli bez váhání koupit starý nábytek. Méně dekorativní kusy nábytku můžete nabídnou i svým přátelům za velmi malou či přímo symbolickou cenu, a to třeba pro vybavení chaty, na kterou již dlouho hledají pohodlné křeslo, dobře provedený kuchyňský koutek či pohovku s květinovým čalouněním. Pokud nevyjde ani to, jednoduše napište inzerát do novin, a nabídněte svůj nábytek zdarma jen za odvoz. A pokud nepomůže ani tento postup, pak vám nezbude nic jiného, než ho odvézt do sběrného dvora.

Nechcete se ničím podobným zaobírat a hledáte šikovný byt k bydlení nebo k pronájmu napříč ČR? Vyzkoušejte specializovaný portál Reality.idnes.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..