3 tipy, jak vybrat tu správnou klimatizaci do bytu

ElasticComputeFarm / Pixabay
Ve světě má klimatizace místo nejen v kancelářích, ale i v obyčejných bytech. U nás tomu tak bohužel zatím ještě není. V řadě domácností převládají předsudky týkající se zbytečné investice, jíž v pořízení klimatizace spatřujeme. Ona „zbytečná investice“ nám však přijde na mysl během rozpálených letních dnů, kdy se potíme u plotny či v pracovně a lamentujeme nad rozmary počasí. Přesto, že nepatří pořízení klimatizace Praha mezi nejlevnější, ve finále tuto investici zaručeně oceníte. Máme pro vás hned 3 tipy, jak klimatizaci vybrat a nešlápnout vedle.

Tip č. 1 – Seřaďte si priority

Jako první je důležité srovnat si, co od nové klimatizace vlastně očekáváte. Má pouze ochlazovat vzduch? Nebo využijete i funkci horkého vzduchu, rekuperaci či ionizaci? Od nastavených kritérií se následně bude odvíjet samotná cena klimatizace, jíž se budeme věnovat níže. Jakmile budete přesně vědět, co od klimatizační jednotky očekáváte, můžete přejít k dalšímu kroku.

Tip na článek  Potřebujete přestěhovat? Obraťte se na odborníky!

Tip č. 2 – Cena jako (ne)rozhodný parametr

Cena je jedním nikoli jediným z rozhodujících parametrů, ke kterým byste měli při výběru přihlédnout. Nápadně nízká cena bývá obvykle spojená s nepříliš kvalitními materiály, což má za následek vysokou poruchovost a krátkou životnost klimatizace. Pamatujte na to, že servis klimatizace Praha se vám může ve finále nepěkně prodražit, proto se vyplatí na pořízení klimatizace nešetřit.

Tip č. 3 – Nechte si poradit od odborníků

Pokud vybíráte svou úplně první klimatizaci, doporučujeme v této souvislosti požádat o pomoc odborníky třeba z firmy Wenzel. Zkušení pracovníci firmy vám rádi poradí se samotným výběrem, ale jejich parketou je také montáž klimatizace Praha i záruční a pozáruční servis. Chcete-li mít jistotu správného výběru, důkladně zvažte, co od nové klimatizační jednotky očekáváte a její montáž přenechte odborníkům na slovo vzatým.