5 tipů, jak využít magnetické kotouče a silné magnety v domácnosti

Kam doma s kořenkami, kde ukrýt svazky klíčů, jak rychle posbírat rozsypané špendlíky, šroubky nebo kam si umístit lahvičky s laky na nehty? Využijte silné magnety – neodymové kotouče. Přečtěte si, jak na to.

1) Levitující kořenky na spodní straně police

Hledat po kuchyni sáčky s kořením nebo semínky zdržuje od přípravy dobrot. Přesypejte si je do menších skleniček či dóz s kovovými víčky. Jenže kam s nimi?

Přicvakněte skleničky s plechovými víčky nebo dózy na spodní stranu poličky a ušetříte místo. Samy tam však levitovat nebudou, pokud tedy nemáte nějaké zázračné koření. Raději na spodní stranu police vedle sebe přilepte několik silných neodymových magnetů, kotoučů KT-15-05-N – podle toho, kolik kořenek tam chcete pak přicvaknout.

2) Magnetický držák klíčů pod barovým pultem

Stejně velké magnety KT-15-05-N, jako v prvním tipu, můžete použít i pro skrytý držák svazků klíčů. Nalepte neodymové magnety na spodní stranu barového pultu nebo desky stolu a pak k nim klíče přicvakněte.

K lepení magnetů se hodí univerzální lepidlo UHU MAX REPAIR.

3) Magnetický rychlo sběrač špendlíků

Vysypaly se vám na zem špendlíky, jehly, hřebíky či šroubky? Ouha! Posbírejte je rychle a snadno. Umístěte jeden nebo dva magnetické kotouče dovnitř kelímku od jogurtu a kelímkem přejeďte nad podlahou.

Šroubky, špendlíky a další malá kovová havěť se ke spodní straně kelímku přicvakne. Pak podržte kelímek nad krabičkou, do které si přejete špendlíky vrátit. Vyjměte magnet z kelímku, magnetická síla se vytratí a rozsypané kovové smetí se poslušně vrátí zpět do své krabičky.

Tip na článek  Profesionální velkosériová kovovýroba je doménou společnosti STEELTEC CZ

4) Pevně uzavřené sáčky s potravinami

V supermarketech jsou dnes k mání obří sáčky s chipsy, křupkami i dalšími pochutinami. Jenže, kdo by najednou slupnul kilo brambůrků? To by byla velká čuňárna. Nechte si něco na příště.

Okraje otevřeného sáčku ohněte a secvakněte magnety. Stačí o něco menší než v předchozím tipu, použijte například neodymové kotouče, magnety KT-12-02-N. Hodí se i na secvaknutí sáčků rýže, těstovin, mouky. Jen pozor, ať magnety pak nesníte.

5) Magnetický držák lahviček s laky na nehty

Chybí vám v koupelně odkládací plochy? Kupte v hobby marketu kus pozinkového plechu, například rozměr 0,5 × 0,5 metru a vyrobte si magnetickou tabuli pro laky na nehty i jiná zkrášlovadla.

Aby byla tabule hezčí, obalte plech třeba barevným papírem nebo látkou. Stejný kotoučový magnet, jako v předchozím tipu, přilepte k lahvičkám s laky. Případně magnety lepte ke krabičkám, do kterých pak laky vložíte a celou krabičku k tabuli přicvaknete. Magnetickou plechovou tabuli vám ke stěně přimontuje šikovný přítel, manžel nebo ochotný soused.

Omrkněte i další tipy pro využití magnetů na blogu Unimagnet.