Bojujete s angličtinou? Víme, jak zvítězit!

BlueOlive / Pixabay
BlueOlive / Pixabay
Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem“ – staré známé pořekadlo, jež nám vyvstává na mysli během letní či zimní dovolené, ale třeba i v případě hledání nové pracovní příležitosti. Co si budeme nalhávat – angličtina by již v současné době měla patřit k naší povinné jazykové výbavě. Co když s ní ale bojujete stejně jako mnoho žáků, studentů, ale i zaměstnanců? Odpověď na otázku vám snad dají následující řádky, na které jsme pro vás sepsali příběh mladé maminky, jež s angličtinou ještě nedáno bezúspěšně bojovala.

„Angličtinu jsem nenáviděla!“

První kontakt s angličtinou byl zhruba v mých sedmi letech. Právě tehdy mě rodiče zapsali do jazykového kurzu pro žáky prvního stupně, který ovšem vedla přísná čtyřicátnice, jež nebrala ohledy na nic a na nikoho. Možná právě to bylo důvodem mého pozdějšího bloku. Školní hodiny angličtiny jsem nesnášela, žaludek se mi obrátil naruby vždycky, když mě učitelka vyvolala. Styděla jsem se přečíst anglický text, o nenucené anglické konverzaci ani nemluvě. Odpor k angličtině – a jazykům všeobecně – se semnou bohužel táhl celou střední i vysokou školu.

Po jejím úspěšném zakončení jsem začala hledat práci a světe, div se – takřka všude po mě požadovali anglický jazyk. To byla ta chvíle, kdy jsem si řekla dost a začala hledat způsob, jak se angličtinu po neúspěšných 15 letech výuky konečně naučit. Objevila jsem intenzivní kurz angličtiny pod taktovkou neziskovky EnglishStay. Přesto, že jsem byla zprvopočátku nedůvěřivá, výsledky se dostavily a já mohu směle tvrdit, že šlo o kurz, který mi navždy změnil život a ukázal, že i angličtina může člověka bavit a hlavně, že není důvod se jí obávat“, líčí své zkušenosti s kurzy EnglishStay mladá 28 maminka Petra.

Tip na článek  Kolik jazyků ovládáte, tolikrát jste člověkem, aneb naučte se čínsky

O EnglishStay a intenzivních kurzech angličtiny

Nezisková organizace EnglishStay se zaměřuje na intenzivní kurzy angličtiny s rodilým mluvčím, které jsou ovšem realizovány na území České republiky. Pokud máte s angličtinou jakýkoli problém, bojíte se mluvit, nedokážete skládat věty nebo jednoduše potřebujete zdokonalit jazykové schopnosti, vsaďte na intenzivní kurzy společnosti EnglishStay, jejímž mottem je: „Rozmluvíme Vás anglicky“.