Elektronické aukce energií

Podnikáte a hledáte nejvýhodnější ceny za energie na trhu? Nechce se vám trápit hodiny hledáním vhodného dodavatele? Zapojte se do elektronické aukce energií a plaťte za ně méně!

Elektronické aukce na energie začínají být stále více populární. E-aukce energií jsou vlastně takový online výběrová nákupní řízení na dodavatele poptávané energie a probíhají elektronicky ve virtuální aukční síni. Na jedné straně jsou dodavatelé energií a na druhé straně potencionální odběratelé. Aukce energií trvá obvykle 60 až 90 minut a vyhrává ten, který nabídne nejnižší cenu. Dodavatelé se snaží v konkurenčním prostředí nízké ceně přizpůsobit, protože by neradi přišli o zákazníka, takže potencionální odběratel se nemusí bát žádného rizika.

Tip na článek  Výborné kafíčko z kávovaru

Elektronické aukce jsou zaměřeny jak na energie (plyn a elektřina), ale e-aukci je možné uspořádat i pro mnoho dalších oblastí – například pro telefonní služby, obalový materiál, kancelářské potřeby, či mnoho dalšího. Elektronická aukce energií se vyznačuje svoji maximální transparentností výběrového řízení. Je vyloučena korupce či jakákoliv možnost manipulace s výsledky. E-aukce elektřiny i e-aukce plynu je možná nejen pro velké firmy, ale i pro malé společnosti, jejich poptávky se sloučí do jedné a získají tak větší sílu v aukční síni.

Máte-li dotaz, co pro tuto službu musíte udělat, abyste si ji zaplatili, pak zde není stanovena žádná fixní odměna pro zprostředkovatele. Zaplatíte pouze dohodnuté procento z ušetřené částky, o kterou budete v následujícím období platit méně. Smlouvy jsou obvykle uzavírány na 12 až 24 měsíců a jsou jednorázové bez možnosti prodloužení. Jakmile vám smlouva vyprší, nebo se blíží její konec, máte opět možnost se znovu zúčastnit další e-aukce energií.

Tip na článek  Půjčte si peníze chytře