Ischia – nádherná část Itálie

Chcete jet na dovolenou a nevíte kam? Hledáte netradiční místa, kde nebude jen moře, ale budete si zde moci užívat dovolenou na maximum? Zvolte italskou Ischii, která má nejen bohatou historii a lázeňskou tradici, ale i dostatek zeleně.

Ischia je italský ostrov, kterému se přezdívá „zelený ostrov“, protože zde celoročně naleznete dostatek zeleně a kvetoucích rostlin. Vůni rozličných květů naleznete na ostrově Ischia Itálie doslova na každém kroku a může se stát, že vás i omámí, protože v době svého květu (od jara do zimy), je tato vůně velmi intenzivní. Jakmile se tato vůně smíchá s vůní mořského ovzduší a pachem termálních a minerálních pramenů, pak vznikne jedinečná vůně, kterou si asi všichni návštěvníci moc dobře pamatují.

Velmi oblíbená je Ischia i pro léčivé účinky termální vody. Přírodní vývěry horké páry, které často tvoří i přírodní sauny jsou vyhledávány množstvím turistů. Místní termální lázně léčí pacienty v oblasti revmatologie, traumatologie, gynekologie a dermatologie. Zároveň je zde hodně aktivní i výroba různých blahodárných kosmetických přípravků.

Celý ostrov je posetý více než stovkou horkých vyvěrajících pramenů s termální vodou od 37 do 40 stupňů C. V rámci welness se zde často nabízí i různé typy bahenních zábalů – vulkanická hlína používaná na tyto procedury zraje téměř rok v bazénech s minerální vodou.

Italský ostrov Istria, ležící v Neapolském zálivu, je sopečného původu. Není to nějaký zanedbatelný kousek světa – celkově má tento ostrov necelých padesát čtverečních kilometrů a žije na něm téměř šedesát tisíc obyvatel. Ostrov na severovýchod sousedí s dalšími ostrovy – konkrétně Vitvara a Procida, směrem na jich pak nalezneme další známý ostrov Capri. Na italském ostrově Istria sopečeného původu se tak rozhodně nebudete nudit.