Coal Fire Burning Fireplace Burn  - RoamerDiary / Pixabay

Jaké výhody mají uhelné brikety oproti obyčejnému uhlí?

Sázíte na levné vytápění své nemovitosti uhlím, ale tak úplně vám nevyhovuje nepořádek s tím spojený? Kvalitní uhelné brikety vás veškerých nevýhod zbaví. Musíte jen dbát na jejich správný výběr.

Mnoho lidí se obává, že prostřednictvím briket budou své bydlení vytápět „chemicky.“ Ale jde jen o mýtus. Při výrobě briket (tedy alespoň těch kvalitních) se používá výhradně hnědé nebo černé uhlí, lisované do žádoucího tvaru za pomoci vysokých teplot. Žádná pojiva ani jiné umělé látky se nepoužívají. A při dobrých vstupních surovinách se není třeba obávat ani příliš vysokého obsahu síry.

Místo lopatky uhlí jednoduše vložíte brikety

Uhelné brikety vás potěší dlouhou výhřevností, dlouhotrvajícím žhnutím a atraktivně vyhlížejícími plameny, spojenými ovšem jen s velmi malým množstvím kouře. Stačí vzít několik kusů briket, položit je na vhodný podpalovač a užívat si jejich nádherného tepla.

Už žádné pracné čištění uhláku, nepořádek v okolí krbu a další nešvary. Vše je navíc maximálně rychlé. A bát se nemusíte ani častých návštěv sklepa. Vždyť dobře nastavený kotel naložený briketami vydrží hořet bez problémů celou noc. A to aniž byste ho ráno museli znovu roztápět.

Jak na topení uhelnými briketami

Abyste si mohli jejich výhod užít, budete potřebovat libovolné otopné těleso s roštem a popelníkem. To kvůli množství vzduchu, které brikety pro správné hoření potřebují. Zpočátku je tak nutné ponechat klapky otevřeny naplno, později je možné tah kotle podle potřeby snižovat.

Na noc vám budou stačit 2-4 brikety. Ráno pak popel pouze rozhrábnete a na žhavé uhlíky položíte další dávku topiva. Nic víc opravdu není třeba. A kde si takový výhodný a komfortní materiál k topení pořídit?

Pokud rádi sázíte na německou kvalitu, vyzkoušejte uhelné brikety Union a Rekord z e-shopu Uhelnebrikety.cz. Potěší vás výhodné ceny i doprava zdarma, a to už od objednávky jedné palety.