Bedding Pillow Bed Linings  - mxh6789 / Pixabay

Moderní styl v interiéru potřebuje ty správné textilie

Moderně zařízený byt – co si pod tímto pojmem představíte? Jednoduchost? Střízlivou eleganci? Nebo naopak mísení různých prvků? Vlastně tak trochu všechno dohromady. I když se to nezdá, má i moderní styl svá přesně nastavená pravidla.

Jednoduchost, vzdušnost a pečlivě zvolené dekorace. Nic víc vlastně nepotřebuje. Ovšem přihlédnout musíte i k preferované barevné paletě a použitým materiálům. A jak do toho všeho zapadá bytový textil?

Vašemu interiéru by měly dominovat ty správné barvy

Bílá, černá, šedá a béžová – to je onen žádaný kvartet. Nabízí mnoho odstínů i možností kombinace, takže určitě ve výsledku neobleče vás interiér do čtyř rozměrů nudy. To vůbec ne. Stačí pořídit kvalitní záclony, doplnit je tou správnou barvou podlahy a nábytku – a hned je napůl vyhráno.

To ovšem neznamená, že se musíte barev zcela vzdát. Naopak. Vyberte si tu, která se vám líbí nejvíce a nechte ji v místnosti plnohodnotně vyniknout. Toho docílíte snadno – stačí ji třikrát zopakovat. Milujete červenou? Pak si dopřejte třeba povlečení do ložnice s motivem růží, na závěsy si pořiďte stuhy nebo střapce ve stejné barvě a vše pozvedněte na vyšší úroveň ještě barevně sladěnou vázičkou na nočním stolku. Jednoduché a efektní.

Materiály omezeni nejste, jen pozor na zdobení

Moderní styl je co do použitých struktur a povrchů velmi otevřený. Možné je cokoliv. Např. v ložnici tak můžete mít stejně dobře moderní flanelové povlečení, nebo to skoro starodávné damaškové. Pozor jen na dekorace. Výšivky či příliš pestrobarevné mixy se nehodí. Opět platí,že základ by měl být maximálně střízlivý, o wow efekt se pak postarají doplňky. Budete se divit, jak skvělou službu odvedou dekorační polštářky nebo dobře vybraný kobereček na podlahu.

Důležitá je však sázka na kvalitu, a to bez výjimek. A kde ji najít za rozumnou cenu? Například ve specializovaném e-shopu Dante.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..