Křovinořezy pro krásu vaší zahrady a zdraví vašich zad

15299 / Pixabay

Každá zahrada si zasluhuje péči. Čas od času je potřeba posekat trávník, ořezat větve stromů a upravit keře a živé ploty. K tomu všemu je však nutné mít vhodný nástroj. A přesně to je tématem našeho článku. Pojďme se proto nyní všichni podívat na to, jaký nástroj je pro vás a pro vaši zahradu ten nejlepší.

Křovinořez by měl být klasickou výbavou každého zahrádkáře. Pokud vyžínač ve své výbavě nemáte, pak byste měli zapřemýšlet nad jeho pořízením. A když už budete u toho výběru, měli byste vybírat hlavně podle kvality. Takovou kvalitou na českém trhu představuje například křovinořez Honda.

Specifika křovinořezu Honda

Benzínové vyžínače značky Honda jsou konstruovány pro uživatele, kteří upřednostňují komfort, jež poskytují čtyřtaktní motory se stálým výkonem a krouticím momentem. Díky těmto specifikům je čtyřtaktní křovinořez Honda skládající se z motorové a ergonomické části schopné pracovat i ve ztížených podmínkách. Co se motoru týče, zásadní rozdíl motoru Honda je spatřován ve výhradním užívání benzínu bez příměsí oleje (benzínový křovinořez). Dalším specifikem motorů a křovinořezů Honda je možnost natáčet a přetáčet je jakkoliv, bez přetékání provozních kapalin.

Výhody křovinořezu Honda

Honda vám nabízí mnoho výhod, mezi které patří snadné startování, jednoduché a bezpečná manipulace se strojem a dokonalé vyvážení stroje s rovnoměrnou zátěží na tělo obsluhy. Dokonalého vyvážení pak bylo dosaženo ergonomickým postrojem připomínajícím konstrukci turistické krosny. To znamená, že obsahuje i bederní a hrudní popruh a velmi silné ramenní polstrování. Popruhy se tak nezařezávají do ramen a navíc páteř obsluhy je tak zatížena rovnoměrně. Nedochází k přetěžování jedné strany těla a k následným bolestem zad.

Tip na článek  Robotické sekačky posekají trávník za vás

Pohodlnou práci však nezajišťuje pouze ergonomie stroje, ale také nastavitelný úhel rukojeti a nízké vibrace s měkčenou rukojetí. Nedochází tak k brnění rukou. Taktéž byla snížena hlučnost stroje

Při práci vám poslouží žací struna Tap&Go označující proces jejího posouvání. Při každém dotyku struny se zemí se totiž odvine část nové struny. To znamená, že není nutno stroj vypínat a strunu ručně odvíjet.

Specifickou nabídku pak tvoří zádový křovinořez UMR 435 L (motor nesen na zádech obsluhy a tyč s hlavou je ohebná, vhodné pro úzká místa) a mulifunkční křovinořez s dělenou hřídelí Versatool (snadná změna nástavce).