Robotické sekačky posekají trávník za vás

screenshot-by-nimbusMít vlastní zahradu či aspoň dvorek s malou plochou zeleně je v dnešní době bezesporu výhodou. Kdo by taky nechtěl mít svůj vlastní kousek ráje. Jenže zahrada a trávník nejsou spojeny jen s potěchou, ale také s prací. Čas od času je potřeba trávu posekat a upravit. Jenže kde na to vzít čas? Co takhle svěřit svoji zahradu do péče automatické sekačky Honda Miimo?

Někoho zahradničení baví, jiní se mu vyhýbají a jiní zahradničit nemohou. Přesto však mohou mít krásně upravenou zahradu všichni. Stačí si pořídit robotickou sekačku, která se o váš trávník postará místo vás.

Jak automatické sekačky fungují?

V první řadě je třeba říci, že automatické sekačky fungují samostatně. Není potřeba za nimi chodit a směrovat je. Taková robotická sekačka vyjede z doku na zahradu a začne sekat trávník. Drží se však jen ploch, které chcete posekat. Předtím je však potřeba, tyto plochy vyznačit, a to ohraničení drátkem ukrytým pod travním drnem. Drátek můžete vést kolem plotu, záhonků s okrasnými květinami či kolem chodníku. Sekačka se pak bude pohybovat jen po trávníku a vy můžete v klidu spát, aniž byste měli strach o vaše květiny. Při sekání nechává sekačka na zemi mulč a po dosekání si zajede zpátky do dobíjecího doku.

Tip na článek  Jak si vybrat správně ideální pohovku a neudělat chybu

Mulč je velmi jemný, protože automatická sekačka Honda je určena pro nízkou trávu. Přerostlou či vysokou trávu vám neposeká. Tu si budete muset posekat klasickou sekačkou. Jakmile se vysoké trávy zbavíte a začnete pravidelně používat sekačku robotickou, nebudete už muset svoji starou sekačku vytáhnout.

Přednosti automatické sekačky

Robotické sekačky staví hlavně na bezpečnosti, a proto se nemusíte bát o zdraví vašich dětí či vašich domácích mazlíčků. Jakmile se sekačka setká s vnějším kontaktem, zastaví se a zastaví i svoje nože. Její předností je její funkčnost, díky které můžete sekat za jakéhokoli počasí (mokro, vítr, chladno) jak ve dne, tak i v noci. Sekačka je navíc extrémně tichá a je možné ovládat ji chytrým telefonem.