Gold Is Money Gold Bars Gold Shop  - hamiltonleen / Pixabay

Máte investiční zlato? Víme, kdy a jak ho nejlépe zúročit

Zlato je obvykle doporučováno jako střednědobá nebo dlouhodobá investice, která se vyplatí co do prodeje minimálně sedm let od nákupu. Aktuální vysoký výkyv na trhu, způsobený koronavirovou situací ve světě, však toto pravidlo staví tak trochu na hlavu.

Výhodně zhodnotit tak můžete i zlaté slitky, jež jste pořídili před mnohem kratší dobou. Stačí se podívat na to, jak se cena zlata vyvíjí. Aktuálně je nejvyšší od začátku roku a rozhodně to nevypadá, že by měla v nejbližší době klesnout.

Víte, odkud své zlaté slitky máte?

Oblíbené investiční zlato lze pořídit z mnoha zdrojů. Nejčastěji je k dostání od švýcarské společnosti Argor-Heraeus – dceřinné rafinerie UBS. Často lze narazit také na rakouskou Münze Österreich nebo největšího německého prodejce zlata Degussa. Potíž většiny společností, jež se prodejem těchto značek zabývají, tkví v tom, že odmítají vykupovat produkty od jiných rafinerií.

V tom se ovšem společnost Zlaté mince Numismatika, sídlící v pražském Obecním domě, výrazně liší. Provádí výkup zlata třeba i od Metalor, Heimerle + Meule, UBS, Johnson&Matthey, Credit Suisse, Rand Rafinery, Umicore,  Agosi, Heraeus Hanau, Rand Rafinery, Umicore, Sempsa, Ambivalenci či Royal Canadian Mint. Tady tak zaručeně uspějete.

Tip na článek  Získejte svoje peníze zpět!

Specialisté od roku 2003

Své know-how sbírá firma Zlaté mince Numismatika již dlouhou řadu let. Máte tak jistotu profesionálního jednání i odborného poradenství. Vždyť jejich služeb běžně využívají i klienti bank, kteří své zlato v dobré víře od poskytovatelské instituce nakoupili, ovšem setkali se s neochotou v oblasti jeho následného odkupu.

A nemusí jít jen o zlato. V Obecním domě od vás vykoupí i další drahé kovy, zejména stříbro, platinu a paládium. Takže ať už potřebujete hotovost na uhrazení svých finančních závazků nebo chcete „jen“ využít aktuálně vysokých cen zlata, určitě neváhejte. Poslechněte si nezávaznou nabídku a sami si určete, zda se vám vyplatí zlato odprodat. Ano, tak jednoduché to je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..