Businessman Businesswoman  - geralt / Pixabay

Máte v plánu založení své vlastní společnosti? Práci vám může ušetřit firma na klíč

Založení vlastní firmy není zrovna procházka růžovou zahradou. Naopak byste se měli připravit na celou řadu překážek a papírování, které vám zaberou nejen spoustu času, ale i práce. Místo toho abyste se věnovali svému podnikání, tak budete muset veškerou svoji pozornost zaměřit právě na byrokracii spojenou se zakládáním společnosti. Řešením však může být takzvaná firma na klíč, kdy se za vás o vše postará specializovaná společnost.

Firma na klíč vám ušetří čas i práci

Téměř každý podnikatel vám potvrdí, že založení společnosti není nic jednoduchého a je s ním spojeno spoustu náležitostí, kterými si budete muset chtě nechtě projít. Celý proces vám pak zabere spoustu času a práce, které byste mohli investovat do svého podnikání. Naštěstí můžete na trhu najít i společnosti, které nabízí takzvané firmy na klíč.

V takovém případě společnost vyřídí vše za vás a společnost s ručením omezením vám dokáže založit do 24 hodin. Vy se tak můžete věnovat svému podnikání a nezaobírat se zbytečným papírováním a obíháním úřadů. Tímto způsobem si však můžete založit i akciovou společnost, kterou pro vás připraví zhruba do dvou týdnů – vždy počítejte s tím, že je potřeba vložit 30 % základního kapitálu.

Tip na článek  Jak si půjčit v Praze auto?

K založení budete potřebovat jen základní doklady a dokumenty

Jak již bylo řečeno, o celý proces založení společnosti se postará vámi vybraná firma, přičemž zahrnuté úkony se mohou mírně lišit. Společnost Companies.cz vám například nabídne kromě základních úkonů i:

  • ohlášení veškerých vašich živností,
  • přípravy koncesí,
  • vyhotovení veškerých dokumentů,
  • registraci k daní z příjmů právnických osob.

Lákavá je i samotná cena založení, kdy si můžete společnost založit již od 6 000 Kč – reálně vás však vyjde zhruba na 10 000 Kč. Cena se odvíjí i od toho, kolik zakladatelů je ve firmě či jak rychle chcete mít firmu založenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..