Plastická chirurgie

Kdo by dneska nechtěl vypadat lépe než aktuálně jeho fyzická schránka vypadá. Asi málokdo. Právě proto zažívá v poslední době obor plastická chirurgie velký boom.

Ač se to na první pohled nezdá, plastická chirurgie není tématem pouze pro ženy, ale jejich služeb využívají i muži.  Jaké jsou nejčastěji vyhledávané kosmetické zákroky a služby?

Ženy často nejsou spokojeni se svoji postavou a rovněž velmi často řeší svůj dekolt. Již od přírody je člověk nespokojený se vším co mu bylo naděleno a proto se plastičtí chirurgové setkávají se dvěma přístupy. Mám moc malá prsa a chci podstoupit zvětšení prsou a nebo pravý opak – ženy, které příjdou a své poprsí nazývají gigantickými melouny a požadují jejich zmenšení.

Ačkoliv je každý ze zákroků plastické chirurgie relativně vážným zásahem do organismu, není čeho se příliš obávat. Důležitý je správný tým profesionálů a kvalitní výbava a rizika spojená s případným zákrokem jsou prakticky minimální.

Dalším vysoce atraktivním zákrokem moderní plastické chirurgie je liposukce. Odsádí přebytečného tuku z problematických partií samozřejmě nejčastěji podstupují ženy, nicméně mezi klienty se často objeví i muži. Liposukce – neboli laicky řečeno odsátí tuku – se často provádí v břišních partiích, na zadečku, na stehnech a v poslední době začalo být moderní i provádění liposukce například na podbradku.