Buildings Church Temple Houses  - DimStock / Pixabay

Ploché střechy a jejich rekonstrukce – minimalizujte škody

Když se řekne střecha, vybavíme si něco, co nás spolehlivě ochrání před negativním působením vnějších faktorů. Máme na mysli zejména déšť, sníh, vítr nebo chlad. Ovšem čím déle nám takto slouží, tím více se opotřebovává.

A jak poznat, kdy je ten správný čas na její rekonstrukci? Možných ukazatelů je celá řada. Laik je však ne vždy dokáže rozeznat. Zejména to platí pro ploché střechy, jež jsou v současné době velmi moderní nejenom na panelácích, ale i na populárních rodinných domech.

Pokud nebude váhat, vystačíte si s menší investicí

Jakmile zaregistrujete, že se vaše podkroví v létě přehřívá (a naopak v zimě nepřiměřeně rychle chladne) nebo že vám do místností začíná zatékat, je třeba tyto potíže řešit. Leckdy postačí i dobře provedené zateplení a všechny problémy zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Ale izolace střech mnohdy sama o sobě nestačí. Koneckonců – pokud řešíte zatékání, pak nejsou ve hře jen poškozené omítky. Voda toho dokáže poničit mnohem více. Ovšem na místech, která často nevidíme, a nedokážeme si tak tedy na nich způsobené škody představit. Ke slovu tak přichází kupříkladu degradace kotvení, nosných trámů nebo dokonce koroze pláště a klempířských prvků. A něco takového už si rozhodně říká o zásah odborníka.

Tip na článek  Trápí vás plíseň na stěnách?

Jak by měl vypadat ten správný odborně provedený zásah

Poptáváte rekonstrukce plochých střech? Pak si jednoznačně najděte firmu, která celé problematice rozumí. Jen málokdy totiž bývají střechy sestaveny tak, aby odpovídaly současným normám (na mysli samozřejmě máme ty starší). Historické a moderní materiály se také ne vždy dobře snášejí, takže i na to je třeba myslet.

A součástí rekonstrukce by měla být i kompletní prohlídka krovů a dalších prvků. Jedině tak si budete jistí, že všechno proběhlo přesně, jak má. A kde poptat skutečné  odborníky? Zjistěte více na stránkách specialistů na střechy Ekisys.cz.