Považujete možnost studovat na Oxfordu či jiné univerzitě za nereálnou? Zažádejte si o stipendium Tomáše a Martiny Krskových

OxfordUniversity3Jakmile se vyřkne pojem Oxford, lidé po celém světě si okamžitě vybaví prestižní univerzitu, která je určena jen pro smetánku. Na této škole studovala celá plejáda slavných osobností, za zmínku stojí například jména jakoStephen Hawking, J. R. R. Tolkien či Oscar Wilde, o fantastickou reputaci má tedy škola postaráno čistě díky svým absolventům. Pokud si však myslíte, že byť nadaný, tak stále prostý student z České republiky si tuto světovou školu nemůže dovolit, rádi Vás v následujících odstavcích vyvedeme z omylu.

Na Oxford je cesta těžká, nemusíte se ale hned vzdávat

Diplom z Oxfordu je samozřejmě snem mnoha studentů, jen málokdo se nicméně opováží ke studiu přihlásit, ať už kvůli strachu z podmínek při Přijímacím řízení, nebo kvůli strachu ze samotného jména Oxford. Pravdou je, že cesta na Oxford není lehká, avšak nejedná se o nic nemožného, navíc, pokud se bude Vaše přihláška a esej líbit, dozajisté si tím změníte život od základu. Při přijímacím řízení se nevyhnete sepsání originálního motivačního dopisu, kterým musíte zaujmout, abyste se dostali do dalšího kola, které je již formou pohovoru. Neobejdete se však ani bez požadovaného certifikátu z anglického jazyka, které je pro studium na tak prestižní britské škole nutný.

Na Oxfordu s biflováním neuspějete

Studium na Oxfordu se od studia v České republice neliší pouze náročností, ale také celkovou podobou náplně studia. Stěžejní činností studentů na Oxfordu jsou takzvané tutoriály, volně přeloženo individuální konzultace s vyučujícím, který Vám během nich zadává úkoly, jejichž výsledky posléze prezentujete. Rozhodně se však nejedná o nějaké obyčejné domácí úkoly, pro to, abyste se na Oxfordu udrželi, budete muset trávit celé dny v knihovnách a vstřebávat obrovské množství informací, ze kterých budete vyvozovat závěry. Oxford Vás naučí nasávat velké množství informací a hlavně o nich logicky přemýšlet, rozhodě se tu nestačí pouze se nadrtit danou látkou před zkouškou.

Oxford díky lidem jako Tomáš Krsek není jen pro děti z nejbohatších rodin

Studium na Oxfordu není levné a nikdo se Vás nikde ani nebude snažit přesvědčit o opaku, mnoho lidí si právě proto myslí, že se jedná o školu pouze pro děti té nejbohatší smetánky, přestože tomu tak ve skutečnosti není. Britská vláda nabízí studentům EU poměrně výhodné studentské půjčky, které pokryjí náklady na studium na Oxfordu a studenti je poté mohou splatit až po absolvování školy. Následně je potřeba pokrýt další životní náklady, které se v Británii pohybují kolem 5000 liber ročně, což už není tak závratná částka, navíc i s ní Vám mohou pomoci stipendia. Pomoct uskutečnit Váš sen může například nadační fond Krsek Foundation, který založil Tomáš Krsek se svou manželkou Martinou a to už v roce 2011. Nadační fond Tomáše Krska podpořil již zhruba dvě desítky studentů, kteří díky němu dostali unikátní možnost studovat na prestižní zahraniční škole. Pokud Vás zaujala činnost nadačního fondu, můžete se o něm dozvědět více na stránkách krsekfoundation.cz .

Tip na článek  Staňte se tím nejlepším manažerem

Kdo je vlastně Tomáš Krsek?

Tomáš Krsek započal svoji profesionální dráhu po ukončení studií na Ekonomické fakultě Západočeské univerzity v Plzni jakožto makléř, poté však nastoupil na pozici asistenta finančního ředitele do Škody Plzeň, s jejímž jménem je Tomáš Krsek dnes neodmyslitelně spjat. Od roku 1996 pracoval Tomáš Krsek na pozici vedoucího projektového financování ve Škoda Steel a o pár let později se v roce 1999 stal finančním ředitelem Škody a podílel se také na její záchraně a oborové transformaci. Během následujících let pracoval Tomáš Krsek na několika pozicích ve vedení Škoda Holding, v roce 2009 se poté stal i předsedou představenstva a generálním ředitelem. Koncem následujícího roku společně s dalšími investory odkoupil Tomáš Krsek společnost Škoda Transportation a stal se předsedou představenstva společnosti. V roce 2011 založil Tomáš Krsek se svojí manželkou Martinou nadaci Krsek Foundation, která finančně pomáhá nadaným studentům na prestižních zahraničních univerzitách.

Angažování se v mimoškolních aktivitách se vyplatí

Na Vaše budoucí povolání Vás může připravit také činnost v některé z mnoha studentských organizací. Na výběr máte činnost v organizacích, jako je univerzitní tisk, divadlo, samospráva, organizace společenských akcí i charity. Veškeré takovéto nadstandardní aktivity Vás připraví na život a zajistí Vám mnoho zkušeností i kontaktů, zároveň Vám můžou podobné aktivity přidat plusové body u budoucích zaměstnavatelů.