Poznávejte Řecko

Rádi cestujete a poznáváte nové kraje? Nebo nemáte dostatek času či finančních prostředků a rádi si o cestovatelských zajímavostech přečtete? Navštivte portál Světadíly.cz a cestujte, kde chcete!

Cestování je celkově velmi oblíbené téma. Naše zeměkoule je plná zajímavých míst, která jsou více či méně známá. Kdo by se nechtěl podívat na pyramidy, navštívit ruiny kultovního města Machu Picchu či potápět se u Velkého bariérového útesu. Nemusíme však chodit tak daleko, protože Evropa v sobě skýtá mnohé divy, které určitě stojí za to vidět. Zajímavým místem pro dovolenou může být například Řecko.

Antické Řecko se utvářelo po dlouhá léta, a proto zde můžeme nalézt mnoho kulturně historických památek, které mají jedinečnou kulturní hodnotu. Řecko se skládá z rozsáhlé pevninské části, Peloponéského poloostrova a tisíců dalších ostrovů a ostrůvků, které jsou rozesety v okolních mořích. Pořádají se sem četné zájezdy a to jak pobytové, tak i poznávací. Kdo by nechtěl vidět památky na bájnou antickou kulturu, projít se po Akropoli, Delfské věštírně, kde v transu kněžky pýthie věštily budoucnost či vystoupit na bájný Olymp – sídlo řeckých bohů. Navštívit můžete i četné ostrovy, kde Kréta je největší z nich. Bývala centrem velmi vyspělé minojské civilizace, která po sobě zanechala ruiny svých paláců, z nichž největší a nejznámější Knóssos. O Řecku pojednávají i mnohé cestopisy, které jsou velmi zajímavé a poučné, protože co zvládaly dřívější civilizace, opravdu stojí za obdiv! Nastudujte si tedy dopředu zajímavá místa, která byste chtěli navštívit, a pak už jen vybírejte zájezd přesně podle vašich představ.