Workplace Workspace Home Office  - ricardorv30 / Pixabay

Pro OSVČ a firmy nemusí být pronájem sídla tolik zatěžující záležitostí. Stačí využít virtuální formu

V tuzemsku mají více než dva miliony obyvatel oprávnění podnikat. Pakliže si chcete založit živnost či firmu také vy, je dobré vědět, že budete muset při zápisu uvést sídlo. Někteří drobní živnostníci vše řeší tak, že jako sídlo uvedou své bydliště. To však nemusí každému vyhovovat. Další možností je klasický pronájem sídla, který ale může být dosti zatěžující vzhledem k vysokým cenám, což platí hlavně pro větší města. Zajímavou alternativu představuje virtuální sídlo.

Neutrácejte horentní sumy za sídlo společnosti, peníze raději investujte do rozvoje podnikatelské činnosti

Jestliže se zvolí pro pronájem sídla Praha, běžně firmy musejí platit desítky tisíc korun za měsíc. Pro malé a střední firmy, potažmo živnostníky jsou takovéto ceny neúnosné, příliš je zatěžují, což se negativně promítá v jejich rozvoji. Je-li ale zvolena pro pronájem sídla Praha ve virtuální podobě, rázem se cena sníží maximálně na jednotky tisíc korun, přičemž můžete sídlit klidně v centru metropole, kde byste jinak těžko sehnali levnou adresu pro vaši podnikatelskou činnost. Služeb virtuálního sídla dnes využívají tisíce firem a jejich počet neustále roste. Stejně je tomu i v případě živnostníků.

Tip na článek  Potřebujete přestěhovat? Obraťte se na odborníky!

Dobrá adresa působí jako magnet na zákazníky a obchodní partnery

Slouží-li jako sídlo pro OSVČ Praha, máte oproti konkurenci v jiných částech republiky určitou výhodu. Dobrá adresa v centru hlavního města totiž působí důvěryhodněji nežli sídlo firmy někde v zapadlé vísce třeba na jihu Moravy. Lidé obecně raději spolupracují se společnostmi, jež jsou více na dosah, což o firmě, která má sídlo, byť virtuální, na některé z lukrativních pražských adres, rozhodně platí.

K virtuálním sídlu se dá zajistit i virtuální kancelář. V rámci této služby vám pak mohou být přesměrovávány z dané adresy telefony, doručována pošta, případně máte možnost využít reálné kancelářské prostory, potřebujete-li je k jednání s obchodními klienty či zákazníky. To vše za zlomek ceny oproti běžnému pronájmu sídla a kanceláře.