Home Interior Vertical Blinds  - mploscar / Pixabay

Proč jsou perské koberce dobrou investicí?

Když se zamyslíte nad tím, do čeho všeho je možné investovat, perské koberce vás pravděpodobně nenapadnou. Možná až jako nějaká desátá možnost. Přesto jde o možnost velmi dobrou. Koberec užijete v domácnosti, dodá místnosti styl a můžete si ho předávat z generace na generaci jako rodinné dědictví.

Pozor, ne každý koberec má investiční hodnotu. Pro investice jsou vhodné ručně vázané perské koberce, které najdete například zde: https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce.

Ručně vyráběný perský koberec si zachovává svoji hodnotu i po letech, pokud se o něj dobře staráte. Strojově vyrobený koberec naopak hodnotu ztrácí.

Proč je uložení peněz do koberce výhodné?

Existuje k tomu několik důvodů. Výroba perského koberce je náročná záležitost od stříhání ovcí až po tkaní. Díky tomu, že každý krok výroby probíhá ručně, žádné dva koberce nikdy nejsou stejné. Nuance mohou být malé, ale existují. Každý koberec je jedinečný a jak zřejmě víte, jedinečnost se cení. To stejné můžeme říct o poctivé ruční práci, lidé za ni neváhají zaplatit.

Co vzít v úvahu při nákupu koberce za účelem investice?

Jestli se chystáte pořídit koberec primárně z investičních důvodů, musíte být dvojnásobně opatrní. Prozkoumejte stav koberce, zkuste ohnout roh a uvidíte, co se stane. Jestliže uslyšíte praskání, koberec je starý. Pokud je měkký a poddajný, jde o nový koberec. Na stáří vlastně až tolik nezáleží, ba naopak, hodnota koberců s věkem roste, jsou-li dobře udržované a nepoškozené.

Dále si prohlédněte kvalitu materiálu a počet uzlů. Svou roli hrají i barvy. Jedinečné propracované vzory hodnotu koberce samozřejmě zvyšují.

Jestliže vybíráte svůj první perský koberec v životě, je nejlepší poradit se s odborníky. Doporučujeme společnost Buchara, která má největší výběr orientálních a perských koberců v celé ČR. Podívejte se třeba na moderní koberce: https://e-shop.buchara.cz/moderni_koberce.

O investiční koberec se musíte starat

Na závěr ještě jedna důležitá informace. Chcete-li, aby si koberec udržel svoji hodnotu, budete se o něj muset starat. Více vám prozradí prodejce.

Carpet Orient Pattern - Semevent / Pixabay
Proč jsou perské koberce dobrou investicí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..