Rekonstruujete a demolujete zároveň? Fungujte v takzvaném eko režimu a ušetřete

Demoliční práce už dávno nejsou synonymem pro nepořádek. V posledních letech totiž řada společností funguje v takzvaném eko režimu, který je naopak synonymem pro úsporu nákladů spojených s bouracími pracemi a s následnou rekonstrukcí. Pokud patříte k lidem, kteří se také pustili do demolice, ale zároveň kteří plánují i rekonstruovat část domu nebo celý objekt, měli byste taktéž v eko režimu fungovat. Proč? Důvodem jsou především zmiňované úspory nákladů, které se klidně mohou vyšplhat až do statisíců.

V čem tkví eko režim?

Nabízí se otázka, v čem vůbec onen eko režim tkví, jak ho specifikovat. Pokud hovoříme o eko režimu, hovoříme o situaci, kdy ihned po demolici rovnou rozebíráme stavební suť a na místě ji třídíme, následovně pak zpracováváme k dalšímu využití.

Zrecyklovaný materiál, který nemusíte odnikud dovážet nebo nikam přivážet máte ihned k dispozici a můžete ho při své rekonstrukci využít.

Úspory sahají do statisíců

Jak již bylo zmíněno, tímto eko režimem můžete uspořit nemalé částky, které byste jinak doslova vyhodili za dopravu materiálu, za jeh skladování nebo za další stroje, které byste museli použít. V případě eko režimu vám postačí jenom demoliční stroj a strojník, víc strojů nebude potřeba.

Tip na článek  Víme, kam pro kvalitní hliníkové lešení holandského výrobce

I když se vám možná zdá, že třídit nebo drtit materiály rovnou po demolici je náročnější a dražší, je to přesně naopak. Stačí jenom správně zvolit postupy, vhodné stroje a jde to naopak velice rychle. Navíc z toho budete mít pocit – věděli jste, že stavební odpad tvoří až sedmdesát procent celkového odpadu vytvořeného na území Evropské unie? Zejména tedy ten je třeba třídit a recyklovat.

Drtící lžíce pomůžou

Skvělým pomocníkem v eko režimu jsou takzvané drtící lžíce, které umožňují recyklaci materiálů prakticky ihned a kdekoli. Umí také drtit veškeré zbytky interních materiálů a snižují nutnost nákupu nového materiálu.