Sněhové frézy na sníh

Při prvních sněhových vločkách se rozzáří oči každému z nás. Ovšem po pár dnech odklízení sněhu nás radost přechází.

Sníh přibývá a jeho odklízení je pro některé z nás noční můrou. Ovšem ti, co používají sněhové frézy jsou o krok dopředu. Žádné dlouhé hodiny námahy, mozolů a náročné práce.

Se sněhovou frézou bude úklid sněhu hračka. Ulehčete si práci a pořiďte si skvělého pomocníka. Při výběru sněhové frézy bychom si měli nejprve uvědomit, jak velké množství sněhu potřebujeme odklízet. Dále je velice důležité při výběru frézy podklad zasněžené plochy.

Právě dle těchto kritérii volíme druh sněhové frézy. Pro odklízení rovných a menších ploch Vám v pohodě poslouží jednostupňová sněhová fréza, která je lehká na ovládání. Ovšem odklidí pouze čerstvý sníh.

Dvoustupňové sněhové frézy si poradí i se sněhovou kalamitou. Poradí si se sněhem na jakémkoliv terénu. Je-li sníh udusaný nebo zmrzlý, pak i zde Vám tato fréza skvěle poslouží.

Máte-li v blízkosti elektriku,  pak si můžete v klidu pořídit elektrickou sněhovou frézu. Mají velice rychlý start a to i při velmi nízkých teplotách. Ovšem elektrická fréza má mnohem menší výkon než benzinová.

Benzínová sněhová fréza je vysoce výkonná, zvládne i ten nejnáročnější terén. Dokáže odklidit mnohem větší objem sněhu oproti elektrické. A v neposlední řadě odhazuje sníh do větší vzdálenosti a i výšky. 

Při výběru frézy na sníh bychom si měli nejprve uvědomit, jak velké množství sněhu potřebujeme odklízet. Mezi velice oblíbenou značku sněhových fréz patří značka MTD. Prvotřídní kvalitu za přijatelnou cenu Vám nabízí e-shop okolozahrady.cz, kde si jistě vybere každý svojí sněžnou frézu.