Termostatické baterie zajistí pohodu v koupelně

Zařizujete si novou koupelnu? Rekonstruujete starší bydlení? Koupelna je rozhodně prostor, kde se trendy neustále posunují dopředu!

Koupelna je součástí každého bydlení. I když v ní netrávíte tolik času jako v jiných místnostech, je potřeba si ji dotvořit tak, aby vám plně vyhovovala. Stavíte-li si nové bydlení, pak je to jednoduché, protože si ji navrhnete přesně podle vašich představ. Pokud přetváříte původní koupelnu, je občas potřeba brát v potaz určité dispozice. Samozřejmě i záleží, jaké finanční prostředky do rekonstrukce chcete věnovat, protože od toho se odvíjí to, jestli budete mít vanu, sprchový kout, umyvadlo či dispozici na pračku ve stejném místě.

V nové koupelně je potřeba hodně věcí vymyslet. Důležitým prvkem jsou obklady a dlažba. Poté je nutné zvolit vanu či sprchový kout, umyvadlo a v neposlední řadě také vodovodní baterie. Ani výběr vodovodních baterií není snadný, protože na trhu je k dispozici opravdu široká nabídka od mnoha značek a v různých cenových relacích. Na výběr jsou vám umyvadlové a vanové baterie, které je dobré vybírat od stejného výrobce ze stejné řady, protože to dotvoří dokonalý celek koupelny. Vybrat si můžete jak z kohoutkových baterií, kdy jsou rozděleny kohoutky na teplou a studenou vodu, dále oblíbených pákových baterií, kdy si nastavením páky doprava nebo doleva volíte teplotu vody a v neposlední řadě si vybrat můžete i termostatické baterie. Ty jsou v poslední době velmi oblíbené, protože termostatická baterie vám umožní nastavit určitou teplotu vody, kterou budete mít po otočení kohoutku k dispozici.

Tip na článek  Shamballa pomůže Vaší duši

Termostatické baterie jsou určeny jak pro umyvadla, tak i jako vanové baterie. A i vanová baterie může mít svá specifika. Ve většině případů je součástí vany i sprcha. V nabídce naleznete i různé sprchové sloupy, které sprchování výrazně usnadní. Můžete si vybrat různé sprchové hlavice, posuv výšky sprchy je již asi samozřejmostí a také jsou vám k dispozici různé doplňky, jako je například polička pro odkládání sprchového gelu či šamponu. Při výběru koupelny a jejího vybavení vybírejte pečlivě, protože správně vybraná koupelna vám bude sloužit na dlouhou dobu.