Výhody a nevýhody lehkých střešních krytin

Stavíte či rekonstruujete dům? Potřebujete udělat novou střechu? Vyzkoušejte lehké střední krytiny a určitě budete spokojeni.

Na trhu je na výběr mnoho střešních krytin. Pokud stavíte nebo rekonstruujete, tak určitě máte přehled, které střešní krytiny mají jaké výhody, nevýhody a za jakou jsou cenu. Výběr není jednoduchý, avšak je potřeba zvolit tu nejvhodnější variantu v porovnání požadavek a cena. Oblíbené jsou například lehké střešní krytiny, které celkově vaši stavbu odlehčí. V tom je jejich velká výhoda před konkurencí, které standardně nabízejí těžší varianty. Vybraná lehká střešní krytina nabízí mnoho výhod, které určitě oceníte.

Střecha z lehkých střešních krytin

V prvé řadě lehká střešní krytina nabízí široké spektrum tvarů, ze kterých si vybere valná většina zákazníků. Není to tedy o tom, že si musíte vybrat z pár standardizovaných tvarů, které většina lidí volí. Navíc lehká střešní krytina je vám k dispozici v libovolné barvě, což platí i u plechových krytin. Lehká střešní krytina lze instalovat i na střechy a menším sklonem, kde je nutné brát v potaz určité faktory zatížení. Samotná instalace ja snadná a rychlá a zvládne ji kdokoliv, kdo ví, jak se má lehká krytina na střechu pokládat. Hlavní její výhodou je nízká váha, která celkově stavbu odlehčí.

Tip na článek  Pracovní plošiny bazar - bazar použité stroje

Bohužel musíte počítat s o něco vyšší cenou plechových krytin oproti běžným střešním taškám. Dále musíte vzít v potah i vyšší hlučnost, která je znát především při dešti. Tato lehká střešní krytina je nutná častěji natírat, protože odolnost trvanlivého nátěru plechu je u lehkých krytin nižší. Navíc poskytuje o něco horší tepelně izolační vlastnosti a je nutná správná instalace za pomoc kvalitních prostředků.

Alternativou lehké střešní krytiny jsou pak odlehčené betonové tašky, které eliminují veškeré výše uvedené nedostatky. Odlehčené betonové tašky poskytují i mnoho výhod, stejně jako lehká střešní krytina.