Oprava autoskla vám může ušetřit peníze za pokuty. Velká část lidí však stále jezdí s poškozeným čelním sklem

Poškozené čelní sklo je poměrně častá závada u automobilů, kterou velká část řidičů nějak zvlášť neřeší. Obvykle se na skle objeví pouze menší pavouk či prasklina, což na první pohled nepůsobí, jako závažné poškození. Z omylu vás však vyvede první policejní hlídka, na níž narazíte. I za menší prasklinu na čelním skle hrozí nemalá pokuta, která vás často vyjde dráž, než kdybyste si autosklo nechali rovnou vyměnit.

Opravu autoskla může uhradit pojišťovna

K poškození čelního skla může dojít prakticky kdykoliv, a to i když jedete sami po neudržované silnici. Malé praskliny mají většinou na svědomí odlítnuté kamínky, ale i různé letící předměty, jako je spadlý led ze střechy jiných automobilů či uvolněný náklad. Rozsah škod se může běžně lišit, přičemž lze vyváznout pouze s prasklinou na čelním skle, ale výjimkou není ani jeho úplné zničení.

Většina řidičů menší poškození, jako jsou praskliny či malý pavouci, neřeší, což je ale velká chyba. Pokud vás policie chytí s popraskaným či jinak poškozeným čelním sklem, má právo udělit vám pokutu ve výši až 10 000 Kč a často dochází i k přidělení trestných bodů. V souvislosti s tím vychází mnohem výhodnější výměna autoskla, jejíž cena je zhruba stejná jako hodnota pokuty. Pokud navíc disponujete havarijním pojištěním a připojištěním skel, uhradí za vás opravu pojišťovna.

Tip na článek  Význam dopravního značení na silnicích stoupá

Kvalitní servis vám čelní sklo vymění do pár hodin

Pokud nemáte času nazbyt, měli byste se s opravou raději obrátit na kvalitní servis. U něj trvá oprava autoskla zpravidla pár hodin, díky čemuž nemusíte zbytečně shánět náhradní vozidlo. Ideální je se dopředu ujistit, zda daný servis disponuje originálními díly přímo na skladě. Dobrým příkladem je servis a pneuservis Autosklo S.O.S, kde mají tisíce kusů originálních čelních skel přímo na skladě a zároveň nabízí také bodovou opravu autoskel.